ایران پای میز مذاکره می آید

به گزارش وبلاگ حسامم، خبرنگاران؛ رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد: در صورت پیروز دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فشارهای مالی چنان زیاد است که ایران نمی تواند بیش از یک یا دو ماهی مقاومت کند و قادر نخواهند بود برای چهار سال دیگر این فشار را تحمل نمایند. ما فکر می کنیم آن ها به پای میز مذاکره خواهند آمد.

ایران پای میز مذاکره می آید

به گزارش وبلاگ حسامم؛ رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانسی ویدئویی با اندیشکده اسپن در پاسخ به پرسشی در خصوص چشم انداز مذاکره با ایران در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر مدعی شد: برای ایران بسیار سخت خواهد بود که از مذاکره خودداری کند. آن ها حالا منتظرند. کشورهایی که با ایران رابطه دارند به ما می گویند که ایرانی ها منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد: ایرانی ها ترجیح می دهند که دولت دیگری (دولت جو بایدن) روی کار بیاید. آن ها می خواهند به روزهایی که برجام برای جمهوری اسلامی حاکم بود، برگردند. اگر دونالد ترامپ دوباره انتخاب بگردد، ما به آن (روزها) باز نخواهیم گشت. باید دید در روز انتخابات چه می گردد.

رابرت اوبراین مدعی شد: در صورت انتخاب مجدد دولت ترامپ فشار سهمگین تحریم های مالی باعث می گردد ایران بیش از این دوام نیاورد اما در خصوص تحریم نمی گردد پیش بینی کرد چرا کشورها می توانند در برابر فشار مقاومت نمایند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد: ما فکر می کنیم در صورت پیروز دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فشارهای مالی چنان زیاد است که ایران نمی تواند بیش از یک یا دو ماهی مقاومت کند و قادر نخواهند بود برای چهار سال دیگر این فشار را تحمل نمایند. ما فکر می کنیم آن ها به پای میز مذاکره خواهند آمد. در پای میز مذاکره می خواهیم ببینم که برنامه هسته ای خود را به طور کامل از کار بیندازند. این امر در چارچوب توافق برجام محقق نشد و چرخ سانتریفیوژهای آن ها می چرخد و حتی حالا که ما از برجام خارج شده ایم، آن ها دارند بیشتر کار می نمایند. ما باید این برنامه را از بین ببریم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد که ایران در صورت پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات و در پای میز مذاکره ممکن است درباره برنامه هسته ای غیرنظامی با نظارت کامل وارد مذاکره گردد اما یک برنامه هسته ای با تاسیسات زیر زمینی که اگر ایران از غرب ناراضی بود بتواند به سرعت آن را دوباره از سر بگیرد اصلا جزئی از گزینه ها نیست.

این مقام ارشد آمریکایی مدعی شد: برنامه موشکی که بتواند اروپا و آمریکا را تهدید کند، اصلا قابل مذاکره نیست و باید کنار گذاشته گردد. تداوم فعالیت های تروریستی نیز قابل مذاکره نیست.

اوبرایان در پایان گفت: همانطور که رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت، می توان با ایران به توافق دست یافت و این کشور نیز می تواند چشم اندازی پر از رفاه و شادی داشته باشد. امیدوارم ایران عاقلانه رفتار کند و به پای میز مذاکره بیاید .

منبع: اقتصادنیوز

به "ایران پای میز مذاکره می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران پای میز مذاکره می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید