تصمیم بسیار مهم فیفا، 14 گل تیم ملی ایران به کامبوج روی هوا می رود؟

به گزارش وبلاگ حسامم، فیفا تصمیم نهایی خود برای حذف کره شمالی و جلوگیری از تاثیرگذاری این اتفاق بر سرنوشت بازی های برگزار شده و تیم های صعود کننده را گفت

تصمیم بسیار مهم فیفا، 14 گل تیم ملی ایران به کامبوج روی هوا می رود؟

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ حسامم، با انصراف کره شمالی از ادامه حضور در مرحله دوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا، تصمیم گیری برای انتخاب برترین تیم های دوم گروه های هشت گانه برای صعود به مرحله سوم تحت الشعاع انصراف این کشور نهاده شد.

در نتیجه بعد از حدس های بسیار، فیفا تصمیم نهایی خود برای انصراف کره شمالی و تاثیر این اتفاق بر بازی های گروه H و بعلاوه سرنوشت چهار تیم برتر دوم را خاطرنشان کرد.

بر این اساس، نتایج بازی های برگزار شده کره شمالی در مرحله گروهی حذف و بی اثر می گردد و تعداد تیم ها در گروه H به چهار تیم کاهش خواهد یافت. از طرفی برای رعایت توازن، بعد از اتمام مرحله دوم گروهی و مشخص شدن تیم های دوم، بازی های رفت و برگشت تیم دوم هر گروه با تیم پنجم بی اثر می گردد و به این شکل به مشخص کردن چهار تیم دوم برتر گروه ها می پردازند.

به طور مثال اگر ایران در مرحله گروهی با کسب 16 امتیاز دوم گردد، برای مشخص تیم های دوم صعود نماینده مسابقات، بازی ایران و سایر تیم های دوم با تیم آخر و پنجم هر گروه را بی اثر می نمایند و با کاهش امتیازات، به ارزیابی چهار تیم صعود نماینده از هشت تیم می پردازند.

اگر ایران تیم دوم گروهش گردد، در این صورت 14 گل زده ایران به کامبوج در شمارش امتیاز و تفاضل گل تیم های دوم بی اثر می گردد.

این قانون، به نفع تیم هایی است که در مرحله گروهی مقابل تیم های پنجم امتیاز از دست داده اند و با بی اثر شدن این بازی ها، همه چیز به نفع این قبیل تیم ها تمام خواهد شد.

البته نگاهی به گروه های هشتگانه نشان می دهد تیم های پنجم که به عبارتی ضعیف ترین تیم های مسابقات هستند، هرگز پیروز به کسب امتیازی از رقبای قدرتمند خود در رده های اول یا دوم گروه ها نشده اند و در واقع فیفا برترین راه چاره ممکن را اتخاذ نموده است و در این میان تنها تفاضل گل بازی بین تیمهای دوم و پنجم می توانست یاری نماینده باشد که البته حالا با تصمیم تازه فیفا، بی تاثیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تصمیم بسیار مهم فیفا، 14 گل تیم ملی ایران به کامبوج روی هوا می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم بسیار مهم فیفا، 14 گل تیم ملی ایران به کامبوج روی هوا می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید