نسخه کپی شده از تابلوی مونالیزا 10 برابر ارزش تقریبی فروخته شد

به گزارش وبلاگ حسامم، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، نسخه کپی شده از تابلوی مونالیزا 10 برابر ارزش تقریبی فروخته شد.

نسخه کپی شده از تابلوی مونالیزا 10 برابر ارزش تقریبی فروخته شد

یک نسخه کپی شده و جعلی از تابلوی معروف مونالیزا که در حراجی کریستیز به مزایده گذاشته شده بود، 3 میلیون و 400 هزار دلار چکش خورد.

ارزش تقریبی این تابلو که به مونالیزای هکینگ (Hekking Mona Lisa) معروف است، چیزی در حدود 200 تا 300 هزار دلار برآورد شده بود و پایان در کمال شگفتی 10 برابر پیش بینی ها به یک مجموعه دار اروپایی فروخته شد. به گفته یکی از سخنگویان حراجی کریستیز این یک رکورد تازه در اندازه فروش یک نسخه کپی شده از مونالیزاست.

مونالیزای هکینگ که نام خود را از مالک سابقش یعنی ریموند هکینگ (Raymond Hekking) می گیرد، در اوایل قرن 17 میلادی به دست یک نقاش ایتالیایی کشیده شده است. هکینگ اما می گوید تابلوی او مونالیزای واقعی است و آن چیزی که امروز در موزه لوور پاریس به دیوار آویخته شده، یک نسخه کپی است که وقتی تابلوی اصلی در سال 1914 به سرقت رفت جایش را گرفت. این عتیقه شناس بیشتر عمر خود را صرف آن کرد تا ثابت کند تابلویی که 4 دلاری خریده همان شاهکار لئوناردو داوینچی بوده و تابلوی مستقر در موزه لوور تقلبی است.

مونالیزا یکی از معروف ترین پرتره های تاریخ هنر است که در قرن شانزدهم میلادی به دست لئوناردو داوینچی، هنرمند و دانشمند سرشناس دوران رنسانس روی بوم تصویر شد. از این تابلوی نقاشی که پربازدیدترین تابلوی دنیا است، در موزه لوور پاریس نگهداری می گردد.

منبع: همگردی

به "نسخه کپی شده از تابلوی مونالیزا 10 برابر ارزش تقریبی فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه کپی شده از تابلوی مونالیزا 10 برابر ارزش تقریبی فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید