هشدار؛ وزش باد خیلی شدید در چند استان

به گزارش وبلاگ حسامم، خبرنگاران : سازمان هواشناسی با اعلام سطح اخطار نارنجی نسبت به احتمال وزش باد بسیار شدید و وقوع رعدوبرق در بعضی نقاط کشور هشدار داد.

هشدار؛ وزش باد خیلی شدید در چند استان

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی نسبت به ورود دو سامانه هوایی به کشور هشدار داد. سامانه اول که باعث تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های همرفتی می گردد، ظهر یکشنبه وارد چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، آذربایجان شرقی، شمال و غرب آذربایجان غربی شده و اوایل وقت دوشنبه 23 از این مناطق خارج می گردد.

نوع مخاطره این سامانه شامل رگبار باران، رعدوبرق، در مناطق مستعد رخداد تگرگ و وزش باد شدید موقتی است که باعث جاری شدن آب در مسیل ها، احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه ها، برخورد صاعقه، آسیب به سازه های موقت و لغزندگی جاده ها گردد.

سازمان هواشناسی توصیه کرد از سفرهای غیر ضروری برون شهری، بویژه در مناطق کوهستانی پرهیز گردد.

بنا به توصیه این سازمان دستگاه های اجرایی خدمت رسان مانند شهرداری ها آماده باش باشند. صعود به ارتفاعات متوقف گردد.

افزایش فشار و تشدید ناپایداری همرفتی بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب از جمله ویژگی های دوم است که ظهر امروز وارد کشور شده و اواخر همین روز خارج می گردد.

این سامانه که منطقه اثر آن آذربایجان شرقی، قزوین، البرز، تهران، مرکزی و قم است، باد شدید (سرعت متوسط 60 تا 90 کیلومتر بر ساعت) وزش باد خیلی شدید با سرعت بیش از 100 کیلومتر بر ساعت به صورت لحظه ای و خیزش گردو خاک را به دنبال دارد و ممکن است موجب توفان و خیزش گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، آسیب به دکل های برق و سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه های ساختمانی و شکستن درختان گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار؛ وزش باد خیلی شدید در چند استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ وزش باد خیلی شدید در چند استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید