خبرنگاران انتظامی: تغییر گروه مشاغل انتظار جامعه سینمایی از ستاد ملی کرونا است

به گزارش وبلاگ حسامم، تهران- خبرنگاران- رییس سازمان سینمایی با اشاره به انتظار جامعه سینمایی نسبت به تغییر گروه سینماها تاکید نمود: به مسئولان امر تضمین می دهم که اگر با تغییر گروه سینماها به گروه 2 و در بازرسی های خودشان موردی از بی توجهی دیدند خودمان سینماها را تعطیل کنیم.

خبرنگاران انتظامی: تغییر گروه مشاغل انتظار جامعه سینمایی از ستاد ملی کرونا است

حسین انتظامی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی وبلاگ حسامم با بیان اینکه در طی 13 ماه گذشته که سینماها نیمه فعال بوده اند حتی یک مورد گزارش ابتلا به کرونا نداشته ایم گفت: حتی در جشنواره فیلم فجر که بیش از 138 هزار نفر در تهران و استانها به سینماهای جشنواره رفتند یک مورد گزارش نداشتیم. دلیل این امر اولا خودمراقبتی مخاطبان سینماست که از قشر فرهیخته جامعه اند و ثانیاً توجه ویژه ستاد کرونا در سازمان سینمایی و توجه شورای صنفی نمایش و همت سینماداران و کارکنان سینماها بوده است.

وی ادامه داد: به اذعان مسئولان ذیربط بهداشتی، رعایت دستورالعمل ها در سینماها، در زمره بهترین صنوف بوده است که شامل تب سنجی در ورود، فاصله گذاری جایگاه ها در هنگام خرید بلیت، فاصله گذاری زمانی بین سانس ها، تهویه مناسب سالن ها، تعطیلی بوفه های باز و اجبار استفاده از ماسک و تمهیدات مشابه بوده است.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به رایزنی با ستاد کرونا برای تغییر گروه سینما از 3 به 2 گفت: در دی ماه سال گذشته از کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا خواهش کردیم سینماها را از گروه 3 به گروه 2 تغییر دهند. در جلسات کارشناسی هم نظر مساعد وجود داشت؛ بویژه مشاهدات میدانی که از جشنواره فیلم فجر داشتند. به طور جدی انتظار داریم این موضوع، به نتیجه برسد.وقتی رستوران ها و کافه ها و برخی مشاغل دیگر، اخیراً به گروه 2 رفته اند انتظار جامعه سینمایی این است که سینماها هم در این گروه تعریف شوند.

انتظامی اضافه کرد: خوشبختانه همه و از جمله مسئولان ذیربط در ستاد مقابله با کرونا می توانند به وسیله سامانه سمفا به صورت برخط، ضریب اِشغال هر سالن و هر سانس را مرتبا پایش نمایند. در 13 ماه گذشته فرکانس اشغال یعنی معدل ضریب های اِشغال، حدود 5 درصد بوده است یعنی در هر سانس، 5 درصد جایگاه ها پر شده و این رقم اندک، از نظر دستورالعمل هایی کرونایی واقعا چه جای نگرانی دارد؟

رییس سازمان سینمایی با اشاره به نقش روانی سینما در جامعه گفت: یکی دیگر از دلایلی که ما اصرار داریم سینماها در شرایط نارنجی هم باز باشند نقشی است که سینما می تواند به عنوان یک نهاد اجتماعی در جنبه روانی جامعه بازی کند. می دانیم محدودیت های کرونایی، مردم را خسته می نماید و روحیه ملی را در کوتاه مدت و درازمدت تضعیف می نماید و نوعی سرخوردگی ایجاد می گردد. از قضا سینما و رفتار مسئولانه این نهاد در قبال مردم خودش از این زاویه یعنی بازیابی نشاط اجتماعی هم اهمیت پیدا می نماید.

وی تاکید نمود: درست است که سازمان سینمایی برای فیلم های اکران نوروزی حتی اگر سینماها تعطیل باشد گارانتی مشخصی به مالکان آثار و سینماها می دهد اما این رقم، چشمگیر نیست و تداوم تعطیلی، با توجه به هزاران شاغل در بخش های فراوری و پخش و نمایش، ضربات جبران ناپذیری بر پیکره سینما وارد می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انتظامی: تغییر گروه مشاغل انتظار جامعه سینمایی از ستاد ملی کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتظامی: تغییر گروه مشاغل انتظار جامعه سینمایی از ستاد ملی کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید