نخست وزیر قرقیزستان استعفا داد، سدیر جباروف نخست وزیر شد

به گزارش وبلاگ حسامم به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی اعتراضات گسترده به نتیجه انتخابات مجلسی در قرقیزستان، مجلس این کشور هم اکنون چهره مخالف دولت یعنی سدیر جباروف (Sadyr Zhaparov) را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد.

نخست وزیر قرقیزستان استعفا داد، سدیر جباروف نخست وزیر شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، میکیتیبک عبدیلدایف رئیس جدید مجلس قرقیزستان اعلام نمود: کوباتبک بورونوف نخست وزیر از سِمت خود کناره گیری نموده است.

سدیر ژاپاروف به تازگی و در بحبوحه اعتراضات مردمی توسط مخالفان از زندان آزاد شده است.

این در حالی است که دستان بیگ جومایکوف رئیس مجلس قرقزیستان عصر امروز (سه شنبه) در پی تظاهراتی که پس از اعلام نتایج انتخابات اخیر مجلسی، سرتاسر این کشور را فرا گرفت، از سِمت خود استعفا داد.

از سوی دیگر، ولادیمیر زین الدین اف سخنگوی سازمان پیمان امنیت جمعی اعلام نمود که این سازمان با نگرانی از اتفاقات اخیر قرقیزستان، تحولات این کشور را از نزدیک دنبال می کند.

وی گفت: مقامات قرقیزستان در رابطه با آنچه در این کشور اتفاق می افتد، از سازمان پیمان امنیت جمعی درخواست کمک ننموده اند.این سازمان معتقد است که این یک امر داخلی قرقیزستان بوده و اطمینان داریم که مردم این کشور به تنهایی به راه حل درست دست خواهند یافت.

سازمان پیمان امنیت جمعی یکی از سازمان های فعال نظامی و چندمنظوره در حوزه آسیای مرکزی و قفقاز بوده و روسیه، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس از اعضای آن هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخست وزیر قرقیزستان استعفا داد، سدیر جباروف نخست وزیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر قرقیزستان استعفا داد، سدیر جباروف نخست وزیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید